Schody dywanowe – nowoczesna klasyka

Schody dywanowe – nowoczesna klasyka

We współczesnych wnętrzach, pomimo pojawienia się nowych możliwości aranżacji, wciąż ważną rolę odgrywa drewno. Obok mebli stosuje się w domach mieszkalnych również drewniane schody. Dużą popularnością cieszą się schody dywanowe. Wrocław oferuje szeroki wybór tego typu rozwiązań, nie podążając tylko za sprawdzonymi schematami. Schody dywanowe można porównać do rozwiniętego dywanu, który zsuwa się po niewidzialnych stopniach.

Konstrukcja schodów dywanowych

Schody dywanowe swoim wyglądem przypominają schody policzkowe. Różnica polega jednak na wyeliminowaniu z ich konstrukcji policzkowych belek. Całość opiera się na stopniach, które muszą być tej samej grubości. Przybierają różne formy – zabiegową, wachlarzową i prostą. Wykonane są z drewna, schody dywanowe z Wrocławia Design Wood produkuje się z drewna jesionowego, dębowego bądź egzotycznego. Każdy rodzaj charakteryzuje się innym wyglądem, wszystkie jednak wyróżnia trwałość, stabilność oraz wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Mają grubość ok. 10 cm, mimo to prezentują się lekko, dlatego pasują do każdej aranżacji wnętrz.

Schody dywanowe przytwierdzane są do stropu, ścian, podłogi bądź filarów. Z wykorzystaniem rob łączy się stopnie i podstopnie. Istnieje możliwość montażu balustrady, chociaż nie jest to konieczne. Doskonale prezentują się w towarzystwie balustrad stalowych malowanych proszkowo np. na uniwersalny kolor czarny. Schody dywanowe z Wrocławia od Design Wood często łączone są z balustradą wykonaną z drewna i stali nierdzewnej. W nowoczesnych aranżacjach, które wyróżniają się prostotą i minimalizmem, warto jest zastosować balustradę w całości wykonaną ze stali nierdzewnej lub z wypełnieniem szklanym.

Naturalny akcent w nowoczesnych wnętrzach

Schody dywanowe wyróżniają się prostą, ale bardzo solidną konstrukcją. Nadają przestrzeni lekkości i są ciekawym dekoracyjnym dodatkiem do salonu czy korytarza. Wykonane z drewna ocieplają modernistyczne wnętrza, w których ogranicza się ilość zbędnych dodatków. Ich niepowtarzalny urok sprawia, że fantastycznie prezentują się na otwartych przestrzeniach, podkreślają klasyczny wystrój wnętrza i przełamują ciepłem chłód i sterylność nowoczesnych stylizacji. Schody dywanowe z Wrocławia z balustradą będą bardzo dobrym wyborem do domów, w których mieszkają dzieci. Są bezpieczne i pozwalają na swobodne poruszanie się młodszych domowników.

Klasyczny design schodów dywanowych możesz skontrastować z industrialnym wyglądem stalowych balustrad lub nowoczesnymi przeszkleniami. Dla ciekawego efektu wizualnego, szczególnie we aranżacjach loftowych możesz udekorować ścianę surową, czerwoną cegłą. Ten sam materiał wykorzystaj, jeżeli marzy Ci się wnętrze w stylu skandynawskim.