Schody

Schody drewniane – element konstrukcyjny o walorach estetycznych

Schody są niezbędnym elementem każdego budynku wielopoziomowego. Łączą jego części integralne i poszczególne piętra. Już dawno skończyły się czasy, gdzie schody spełniały wyłącznie rolę funkcjonalną. Dziś mają nie tylko być użyteczne, ale również współgrać z estetyką całego budynku. Właśnie dlatego tradycyjne schody betonowe coraz częściej zastępują schody drewniane lub przynajmniej zabudowywane drewnem. Drewno dodaje wnętrzom niesamowitego uroku i charakteru. Schody drewniane pełnią ważną funkcję dekoracyjną, a przede wszystkim  przyjemnie ocieplają pomieszczenia. Mogą ponadto nadać wnętrzu dodatkowego prestiżu i nowoczesności – tu warto postawić na oryginalne wykończenia i balustrady.

Schody drewniane Design Wood dopracowane są w każdym calu

Schody drewniane powinny być szczególnie wytrzymałe – nawet przy intensywnym użytkowaniu i wieloletniej eksploatacji. Dlatego też niezwykle ważne jest ich solidne i precyzyjne wykonanie. Istotny jest ponadto sam surowiec. Materiał na schody drewniane powinien być najwyższej jakości – bez ubytków, sęków, ponadto odpowiednio sezonowany. Schody Design Wood to zawsze najwyższej jakości materiały i solidne wykonanie, najwyższa precyzja i dbałość o szczegóły. Jest to gwarancją zadowolenia na lata. W naszej ofercie znajdą Państwo schody dywanowe, schody policzkowe, schody na beton, a także konstrukcje półkowe oraz te oparte na belce centralnej. Proponujemy również Państwu oryginalne wykończenie schodów – przykładowo  ciekawe konstrukcyjnie balustrady z elementami stalowymi lub szklanymi.

Schody dywanowe

Schody dywanowe idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz – wyglądem przypominają dywan, który rozłożony jest na niewidzialnych stopniach. Charakteryzuje je prosta oraz solidna konstrukcja, które idealnie współgrają z estetyką i stylem pomieszczenia. Dają ponadto wspaniały efekt wizualny, przy jednoczesnej lekkości i dekoracyjności. Stopnie w tego typu schodach montowane są bezpośrednio do elementów nośnych. Schody dywanowe wykonujemy najczęściej z drewna jesionowego, dębowego lub z gatunków egzotycznych – dzięki możliwości wyboru pasującego Państwu gatunku drewna, schody bez problemu wkomponują się we wnętrze i stanowić będą jego niesamowitą dekorację. Proponujemy również ciekawe wykończenia. Schody dywanowe, w połączeniu z balustradami ze stali nierdzewnej bądź szkła, tworzą idealnie designerskie uzupełnienie wnętrza. Poniżej nasze przykładowe realizacje schodów dywanowych:

Schody policzkowe: Klasyczne, Nowoczesne, w Stylu Skandynawskim

Pasują do każdego wnętrza. Sprawdzą się zarówno w budynkach o architekturze nowoczesnej, jak i we wnętrzach tradycyjnych i rustykalnych. Schody policzkowe charakteryzuje solidna i stabilna konstrukcja, zapewniająca bezpieczeństwo użytkowania. Stopnie drewniane w tym typie schodów umieszczane są w tzw. policzkach nośnych. Pozwala to między innymi na wykorzystanie przestrzeni pod schodami. Ogromną zaletą tego typu schodów jest to, że zajmują wyjątkowo niewiele miejsca, dzięki czemu doskonale sprawdzą się również w niewielkich wnętrzach. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno schody policzkowe klasyczne, jak i nowoczesne oraz w stylu skandynawskim. Proponujemy schody policzkowe wykonane z różnych gatunków drewna: między innymi z jesionu, orzecha, dębu i buku. Wykończenie schodów oryginalnymi balustradami sprawi, że staną się one prawdziwą dekoracją wnętrza. Poniżej nasze przykładowe realizacje schodów policzkowych:

Schody na beton

Klasyka, wygoda, trwałość, bezpieczeństwo i elegancja – tak w skrócie można opisać schody drewniane na beton. Obłożenia schodów betonowych są bardzo popularnym elementem wyposażenia budynków. Sprawdzą się zwłaszcza w sytuacji gruntownego remontu, gdy nie chcemy pozbywać się starych, betonowych schodów, ale zależy nam jednocześnie na zmianie wystroju. Nadadzą starym schodom betonowym charakteru i uroku, natomiast wnętrzom zapewnią bardziej przyjazny i ciepły charakter. Proponujemy schody na beton wykonane między innymi z drewna dębowego i drewna jesionowego. Połączenie z ciekawymi balustradami lub opcja dodatkowego wykończenia sprawiają, że są to schody, które sprawdzą się w każdym typie wnętrza. Poniżej nasze przykładowe realizacje schodów na beton:

Schody półkowe

Charakteryzuje je bardzo delikatna konstrukcja i prostota, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem zwłaszcza do wnętrz nowoczesnych. Schody półkowe są montowane bezpośrednio do ściany nośnej – ich konstrukcja zajmuje wyjątkowo niewiele miejsca, dlatego sprawdzą się również w małych pomieszczeniach. Jest to typ schodów coraz bardziej popularny wśród młodych ludzi, głównie ze względu na bardzo ciekawy efekt wizualny. Tego typu konstrukcja jest idealnym elementem wnętrz wykończonych w nowoczesnym stylu minimalistycznym. Dołączenie ciekawych konstrukcyjnie balustrad sprawi, że uzyskamy wyjątkowo designerskie uzupełnienie architektury wnętrza. Poniżej nasze przykładowe realizacje schodów półkowych:

Schody drewniane na belce centralnej

Schody drewniane wsparte na belce centralnej to ciekawe estetycznie rozwiązanie, idealne do nowoczesnych wnętrz, które charakteryzuje duża przestrzeń. Nadają się np. do otwartego salonu. Schody drewniane na belce centralnej sprawdzą się jednak równie dobrze w pomieszczeniach wykończonych klasycznie. Konstrukcja stopni w tego typu schodach wsparta jest na belce centralnej. Odpowiada ona przede wszystkim za stabilność, jednak jest również bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Niecodzienny wygląd tego typu konstrukcji, a także uzupełnienie w oryginalne balustrady sprawiają, że schody tego typu będą bardzo ciekawym elementem estetycznym w każdym pomieszczeniu. Poniżej nasze przykładowe realizacje schodów drewnianych na belce centralnej: