Zainspiruj się! Nowoczesne schody w aranżacji współczesnych wnętrz

Zainspiruj się! Nowoczesne schody w aranżacji współczesnych wnętrz

Przytulne, ciepłe, w klasycznym stylu, z powiewem skandynawskiej świeżości – w ten sposób kojarzą się wnętrza, w których drewno odgrywa istotną rolę niezależnie od tego, czy jest z niego wykonana podłoga i meble czy też pokryło ono ściany. Drewno coraz częściej pojawia się również we wnętrzach nawiązujących do stylu modernistycznego, w którym kluczowe znaczenie ma funkcjonalność i wygoda. Nowoczesne schody z Wrocławia to przykład konstrukcji, które łączą naturalny materiał z oryginalną formą. Jak będą prezentowały się w Twoim mieszkaniu?

Minimalizm schodów półkowych

Synonimem nowoczesności we wnętrzach jest prostota. W aranżacjach ograniczamy się tylko do najpotrzebniejszych elementów, a pozostałe łączą funkcjonalność i praktyczną funkcję z dekoracyjną. Nowoczesne schody z Wrocławia od Design Wood występują w wielu wariantach. Szczególną lekkością i prostotą formy charakteryzują się schody półkowe. Ich stopnie montowane są bezpośrednio do ściany, z kolei konstrukcją nośną jest balustrada. Stwarzają wrażenie, jak gdyby lewitowały w powietrzu, co jeszcze mocniej potęguje ich subtelny charakter. Ponadto nie ograniczają przestrzeni, dlatego chętnie wykorzystywane są w małych mieszkaniach. Doskonale prezentują się w zestawieniu z metalowymi słupkami i tralkami. Można dodatkowo uzupełnić je o szklane elementy dekoracyjne.

Finezja artysty, czyli schody policzkowe

Drewno do niedawna występowało jedynie w aranżacjach klasycznych, podczas gdy w nowoczesnych zastępowały go szkło i metal. Dostrzeżono jednak, że naturalny materiał fantastycznie prezentuje się w tym zacnym gronie. Doceniono także jego plastyczność. Nowoczesne schody z Wrocławia wykonuje się z różnych gatunków drewna, jednak mocnego charakteru nadają wnętrzu konstrukcje, reprezentujące wyjątkowość egzotycznych gatunków, które wyróżniają się ciemną barwą i głębią brązu. W połączeniu z unikalną konstrukcją schodów policzkowych prezentują się niezwykle efektownie. Tego typu schody składają się ze stopni i podstopni oraz belek policzkowych, co odróżnia je od schodów dywanowych. Konstrukcja jest bardzo stabilna, nawet jeżeli decydujemy się na nietypowe kształty. Balustradę może być dowolnie wygięta, wykonana również z drewna lub też z metalu i z elementami szkła. To opcja, która polecana jest szczególnie do otwartych salonów.

Skandynawska nowoczesność

Wśród największych trendów w aranżacji wnętrz od kilku sezonów jest skandynawski powiew świeżości. Charakteryzuje się on jasną paletą barw, naturalnymi materiałami i tekstylnym wykończeniem dekoracyjnym. Jeżeli urządzasz mieszkanie w stylu skandynawskim, zdecyduj się na jasne nowoczesne schody z Wrocławia, wykonane z drewna jesionowego lub sosnowego. Postaw na ponadprzeciętną prostotę, jak schody dywanowe, które nawiązują do ponadczasowej klasyki. Na stopniach możesz dodatkowo ustawić lampiony lub świece w szkle. Bardziej nowoczesną alternatywą oświetleniową będą taśmy ledowe przy stopniach, zwiększające również bezpieczeństwo poruszania się po schodach w ciemności.

Natura coraz mocniej zaznacza swoją obecność w nowoczesnych wnętrzach. Schody wykonane z drewna o niebanalnej formie oraz z oryginalna dekoracją ocieplą mieszkanie, w którym dotychczas brakowało przytulności i delikatności.