3 stoły drewniane do nowoczesnych wnętrz

Nowatorski Stół z Naturalnego Drewna

3 stoły drewniane do nowoczesnych wnętrz

Drewno jest najstarszym materiałem budowlanym, który przetrwał do dzisiaj. Paleta możliwości stała się jednak teraz znacznie bogatsza. To tworzywo uniwersalne, które poddaje się zmiennym trendom wnętrzarskim. W nowoczesnych aranżacjach prezentuje się fantastycznie, ocieplając surową stylistykę. W klasycznych i rustykalnych potęguje efekt przytulnego wnętrza, z kolei w modnych loftach dumnie towarzyszy metalom, betonowi i cegle. Nowoczesny stół drewniany można więc wykorzystać na wiele sposobów. My wybraliśmy 5 najciekawszych propozycji.

Nowoczesny stół drewniany z… kamieniem

Łączenie materiałów stało się ostatnio bardzo modne – im bardziej nieoczywiste duety, tym bardziej zaskakujący efekt. Drewno i kamień pochodzą od Matki Ziemi, zatem dobrze będą się czuły w swoim towarzystwie, czego dowodem jest nowoczesny stół drewniany z blatem uzupełnionym o kamienną wstawkę nieco ochładzającą ciepło, jakim emanuje naturalne drewno. Są jak ogień i woda, ale przeciwieństwa się przecież przyciągają. Taki stół możesz połączyć zarówno z krzesłami drewnianymi, jak i tapicerowanymi, np. szarym pluszem.

„Oszklone” drewno

Drewno połączone z kamieniem Cię nie przekonuje? To może nowoczesny stół drewniany w wersji bardziej klasycznej przypadnie Ci do gustu? Ponownie proponujemy połączenie dwóch materiałów. Tym razem jednak kamień zastąpiło szkło, które odegrało niezwykle ważną rolę w epoce modernizmu. Blaty stołów w całości wykonane ze szkła cechują się lekkością i elegancją, lecz nietrudno o ich stłuczenie. Jeżeli nie chcesz z niego rezygnować, ale jednocześnie zależy Ci na większej funkcjonalności, to taki wariant na pewno Cię zachwyci. Nowoczesny stół drewniany z blatem będącym połączeniem drewna oraz szkła idealnie pasuje do transparentnych krzeseł. Możesz także postawić na klasykę i dobrać do niego typowe drewniane krzesła.

W loftowym klimacie

Podobają Ci się stylizacje inspirowane pofabrycznymi wnętrzami? Żyje w nich duch minionych czasów, są bardzo klimatyczne, o przemysłowym, surowym charakterze. Urządzono je artystycznie, za co w znaczącym stopniu odpowiadają surowe materiały pokrywające ściany i podłogi, a także wykorzystane przy meblach czy dodatkach. Jest dużo metalu, drewna, betonu oraz kamienia. Niech również nowoczesny stół drewniany odpowiada tym loftowym założeniom. Drewniany blat został wsparty na czarnej metalowej podstawie, która może przybierać zarówno proste, jak i bardziej finezyjne formy. W kształcie rombu, litery X, trapezu bądź kwadratu, nogi montowane pod kątem lub będące połączeniem drewna i stali… Szeroka paleta możliwości – na pewno potrafisz ją dobrze wykorzystać.

Drewniany stół kojarzy Ci się z rustykalnym, sielskim klimatem? Teraz już wiesz, że uzupełniając go o szkło, metal czy kamień, można uczynić z niego mebel o mocno nowoczesnym charakterze. Drewno to wdzięczny i niewymagający materiał, który lubi dobre towarzystwo.