4 pomysły na balustradę do schodów dywanowych

4 pomysły na balustradę do schodów dywanowych

Wyjątkowa prostota oraz lekka forma, a także brak bogatej ornamentyki i przytłaczających zdobień sprawiają, że schody dywanowe doskonale odnajdują się we współczesnych trendach wnętrzarskich. Wyglądają jak rozłożony dywan; delikatna wstęga, która lekko unosi się nad podłogą. Aby jeszcze mocniej podkreślić ich oryginalny design i jednocześnie uczynić ciekawym akcentem dekoracyjnym wnętrza, uzupełnij je o balustradę, która może być dyskretnym dodatkiem lub wyrazistym elementem całej konstrukcji. Schody dywanowe z Wrocławia występują w różnych wariantach z balustradami.

Monotematycznie, czyli drewno do drewna

Drewniane schody dywanowe z Wrocławia fantastycznie prezentują się w towarzystwie drewnianej balustrady. To ponadczasowa klasyka ukazująca naturalne piękno drewna wraz z jego unikalnym rysunkiem i usłojeniem. Doskonale odnajduje się w aranżacjach o korzeniach prowansalskich czy angielskich, a w wersji bielonej potęguje efekt skandynawskiego chłodu. Drewniana balustrada może przyjmować proste formy, ale też posiadać oryginalne, toczone elementy.

Oplecione sznurem

Kolejna propozycja balustrady to drewniana konstrukcja uzupełniona o plecione sznury. Stanowi ona nawiązanie do eko trendu, który, jak możemy przypuszczać, pozostanie z nami jeszcze przez długi czas. Drewniane kolumienki połączone sznurem będą idealnie pasować do rustykalnych, skandynawskich i marynistycznych wnętrz. Szukasz czegoś bardziej nowoczesnego, ale chcesz, żeby była to balustrada linowa? Schody dywanowe z Wrocławia uzupełniamy o liny z metalu. Na otwartych powierzchniach będą się efektownie prezentować w wersji sięgającej do sufitu.

Transparentna balustrada

Balustrady szklane polecamy do wnętrz nawiązujących do modernizmu, pozbawionych zbędnych dodatków, cechujących się prostotą, czystością formy, a nawet skrajnym minimalizmem. Szczególnie godne uwagi są balustrady całoszklane, pozbawione słupków. Optycznie powiększą małe wnętrza, natomiast większym dodadzą blasku oraz świeżości. Szklane tafle świetnie komponują się zarówno z jasną kolorystyką pomieszczenia, jak i modnym, surowym betonem czy czerwoną cegłą.

Fantazyjne formy z metalu

Lekkie schody dywanowe z Wrocławia mogą mieć również dominującego strażnika w postaci balustrady wykonanej ze stali lub mosiądzu. To propozycja dla entuzjastów wnętrz nawiązujących do minionych epok, którym trudno zaakceptować proste formy. Stalowe balustrady przybierają różne kształty – dużą popularnością cieszą się florystyczne ornamenty. Balustrady z mosiądzu z kolei naturalnie się starzeją, ale za to w pięknym stylu. Wraz z upływem lat pokrywają się zielono-brązową patyną.

Schody dywanowe zachwycające swoją lekkością i prostotą potrzebują dobrze dopasowanego partnera, który podkreśli ich filigranowe kształty lub otoczy je „silnym ramieniem”. Schody dywanowe z Wrocławia to nie tylko praktyczny element konstrukcji, lecz także ważna pod względem estetyki dekoracja współczesnych wnętrz.