Kręcone, czy proste? Nowoczesne schody w dwóch odsłonach

Kręcone, czy proste? Nowoczesne schody w dwóch odsłonach

Łączą poszczególne poziomy budynku, są istotnym elementem jego konstrukcji. Muszą jednak pasować do stylistyki wnętrza i wpisywać się w wizję projektanta. Aby spełniały swoją funkcję, powinny więc być użyteczne, a jednocześnie estetyczne. Nowoczesne schody z Wrocławia występują w dwóch wariantach – kręconym oraz prostym. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z jakiego zostały wykonane, kolor czy wybarwienie drewna, lecz także na ich formę.

Schody z założenia mają ułatwiać przemieszczanie się po budynku, lecz nie mogą przy tym ograniczać naszej przestrzeni ani być barierą dla osób, które mają trudności z poruszaniem się. Wybierając schody do domu, skoncentruj się na 3 podstawowych obszarach – powierzchni budynku, bezpieczeństwie domowników i stylistyce wnętrza.

Możliwości zagospodarowania przestrzeni

Domy piętrowe to nie zawsze duże budynki o okazałym metrażu. Zdarza się, że mają niewielką powierzchnię, ale wymagają zamontowania schodów. W takiej sytuacji należy wybrać taki wariant, który zajmie najmniej miejsca oraz pozwoli lepiej zagospodarować przestrzeń. Nowoczesne schody z Wrocławia proste są często wybierane przez klientów, mimo że zajmują więcej miejsca niż kręcone. Pod schodami dywanowymi czy policzkowymi bez zabudowy można jednak zaaranżować przytulny kącik do pracy albo zabawy, postawić sofę ze stolikiem kawowym lub przeznaczyć to miejsce na garderobę. Schody kręcone polecamy wtedy, kiedy cenny jest każdy metr kwadratowy.

Schody przyjazne użytkownikom

Kto będzie z nich korzystać? Czy tylko w pełni sprawne osoby dorosłe, czy może małe dzieci i domownicy mający problemy z poruszaniem się? Kręcone schody są znacznie większym wyzwaniem dla tych, którzy nie są w stanie sprawnie pokonać kolejnych stopni. Od dzieci wymagają większej uwagi niż schody proste. W takich przypadkach polecamy proste nowoczesne schody z Wrocławia, które będą bardziej sprzyjały poruszaniu się po nich dzieci i osób z ograniczeniami ruchowymi. Kręcone to dobre rozwiązanie dla domowników dorosłych i starszych dzieci, świetnie sprawdzają się również jako łączniki pomiędzy niższymi kondygnacjami.

Zgodnie z wizją projektanta

Schody są elementem zarówno konstrukcji budynku, jak i wyposażenia wnętrza. To sprawia, że muszą tworzyć spójną całość z kolorystyką ścian, meblami, dodatkami oraz akcesoriami. Schodom prostym, jak również kręconym można nadać formę odpowiednią dla wnętrz nowoczesnych, klasycznych, skandynawskich czy loftowych. Wszystko zależy od ich wykończenia, kolorystyki, a także formy. Przykładowo, nowoczesne schody z Wrocławia w wersji dywanowej są bardzo lekkie, a ponadto cechują się minimalizmem i prostotą. Z kolei schody na beton to ich przeciwieństwo, czyli klasyczna elegancja. Schody kręcone dzięki efektownym skrętom prezentują się bardzo subtelnie i jednocześnie stylowo.

Modnie urządzona przestrzeń przyjazna domownikom – idealne schody do domu muszą wpisywać się w tę koncepcję, harmonizować ze stylistyką wnętrza, być bezpieczne oraz dobrze dopasowane do metrażu. Już wiesz, który wariant będzie najlepszy do Twoich czterech kątów?