Udekoruj schody światłem. 4 pomysły na oświetlenie nowoczesnych schodów

Udekoruj schody światłem. 4 pomysły na oświetlenie nowoczesnych schodów

Schody w domu umożliwiają poruszanie się między piętrami, ale mogą również stanowić element dekoracyjny wnętrza. Aby połączyć te dwa aspekty, należy zadbać zarówno o to, by zapewniały bezpieczeństwo, jak i estetycznie wyglądały. Przyda się więc odpowiednie oświetlenie, które skutecznie doświetli stopnie oraz przedpokój, a także udekoruje przestrzeń efektownym światłem. Nowoczesne schody z Wrocławia to szeroka paleta form, rozwiązań konstrukcyjnych i kolorów drewna. Umożliwia to stworzenie aranżacji wpisującej się w wizję domu idealnego. Nowoczesne schody z Wrocławia można uzupełnić o dowolne oświetlenie. Poznaj nasze propozycje!

Wiszące lampy i żyrandole

W ten sposób oświetlano schody już w minionym wieku. W tym przypadku trzeba jednak postępować niezwykle ostrożnie, ponieważ klasyczne żyrandole mogą nie doświetlić całych schodów, co sprawi, że nie spełnią one odpowiednio swojej funkcji. Nowoczesne schody z Wrocławia fantastycznie prezentują się w towarzystwie oryginalnych żyrandoli światłowodowych, które mają bardzo dekoracyjny charakter, a ponadto często są ozdobione mieniącymi się w blasku światła kryształkami, dlatego znakomicie pasują do wnętrz w stylu glamour. Jeżeli planujesz taką ozdobę nad schodami, koniecznie przeanalizuj, jak dużo punktów świetlnych potrzebujesz, aby odpowiednio je oświetlić. Być może lepszym rozwiązaniem będzie kilka mniejszych wiszących lamp niż jedna lampa o imponująco dużych rozmiarach.

Kinkiety ścienne

Chyba nigdy nam się nie znudzą, szczególnie że wciąż możemy je obserwować w coraz to nowszych odsłonach. Nowoczesne schody z Wrocławia doświetlamy również kinkietami, czyli oprawami ściennymi. Szczególnie polecamy je do prostych schodów dywanowych. Kinkiety powinny być rozmieszczone w odpowiednich odległościach, żeby równomiernie doświetlić całą powierzchnię schodów. Im są one dłuższe, tym więcej punktów świetlnych będziesz potrzebować. Dobrym wybór stanowią reflektory z regulowanym kątem padania światła, ponieważ umożliwiają ustawienie opraw tak, by światło było skierowane bezpośrednio na stopnie schodów lub poręcze.

Oczka nad stopniami

Popularnym rozwiązaniem oświetlenia schodów są też oprawy w formie oczek, montowane w ścianie co kilka stopni albo nad każdym z nich. W tym przypadku warto zdecydować się na światło rozproszone, rezygnując z punktowego, co pozwoli na lepsze doświetlenie. Znajdują się nisko, zatem są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne. Zadbaj więc o to, aby oczka miały wysoki stopień ochrony IP (to parametr określający poziom odporności opraw na wilgoć, pył i kurz).

Energooszczędne taśmy LED

Nowoczesne schody z Wrocławia wspaniale prezentują się w towarzystwie równie nowoczesnego oświetlenia. Dla bezpieczeństwa, komfortu, oszczędności energii oraz oczywiście doskonałego efektu wizualnego wybierz taśmy LED montowane przy stopniach. Emitują one delikatne światło, jednocześnie bardzo dobrze doświetlając każdy stopień. Zastosowane diody LED nie nagrzewają się, są energooszczędne, a także przyjazne środowisku. Ponadto występują nie tylko w standardowej barwie, lecz także w całej palecie kolorów.

Oświetlenie schodów gwarantuje bezpieczeństwo. Zadbaj o to, aby podkreślić ich charakter, ale też nowoczesny wygląd. Potraktuj światło jako kreatywnego stylistę wnętrza swojego mieszkania.